Serra de Tramuntana

Oberta la convocatòria d'ajudes per a projectes de custòdia del territori a la Serra de Tramuntana

El Consorci Serra de Tramuntana reserva 3’5 milions per a subvencions

El Consorci Serra de Tramuntana disposarà d’un pressupost de 5,37 milions d’euros per al 2027,…

Alumnes de Calvià retiren 431 quilos de residus de l’Àrea Biològica Crítica de Magaluf

Alumnes de Calvià retiren 431 quilos de residus de l’Àrea Biològica Crítica de Magaluf

Una seixantena d’alumnes de quart d’ESO dels instituts Son Ferrer i Bendinat de Calvià han…

Font Sorda, Font Major i Font Teix obtenen el Distintiu Serra de Tramuntana

Les tres empreses embotelladores d’aigua de la serra de Tramuntana, Font Sorda, Font Major i…

Calvià forma deu joves com a peons forestals amb un programa que combina feina i formació

Calvià forma deu joves com a peons forestals amb un programa que combina feina i formació

Deu joves de Calvià són a la recta final d’un programa de formació i ocupació…

Arranca a Sóller la setena edició de les Jornades Gastronòmiques dels Bolets

Arranca a Sóller la setena edició de les Jornades Gastronòmiques dels Bolets

La Sala Magna de l’Ajuntament de Sóller ha acollit aquesta setmana la presentació del cartell…

El MUCBO de Sóller incorpora nous guies d’Amadip Esment per oferir visites sensorials

El MUCBO de Sóller incorpora nous guies d’Amadip Esment per oferir visites sensorials

El Jardí Botànic de Sóller incorporarà a partir del pròxim 19 d’octubre un nou equip…

L’Escolania de Lluc rep un dels Premis Stella 2026

L’Escolania de Lluc rep un dels Premis Stella 2026

L’Escolania de Lluc ha estat guardonada amb un dels Premis Stella 2026 del Consell General…

Un nou informe avala la creació d’una reserva marina a la costa de la Serra de Tramuntana

Un nou informe avala la creació d’una reserva marina a la costa de la Serra de Tramuntana

La costa de la Serra de Tramuntana, entre Ses Puntes, a Sóller, i es Morro…

Revisen les 32 caixes refugi per a ratapinyades de la Comuna de Bunyola

Revisen les 32 caixes refugi per a ratapinyades de la Comuna de Bunyola

El Servei de Sanitat Forestal de la Conselleria de Medi Ambient, Agricultura i Pesca del…

El Castell d’Alaró incorpora millores amb una inversió de 10.000 euros

El Castell d’Alaró incorpora millores amb una inversió de 10.000 euros

El Castell d’Alaró ha incorporat diverses millores de manteniment i equipament gràcies a una actuació…